Meranie veľkosti prsteňov

Ako určiť veľkosť prsteňov?


Jednou z najdôležitejších úloh pri nákupe prsteňov je výber správnej veľkosti. Pokiaľ nechcete partnerku či partnera pripraviť o prekvapenie, môžete využiť niektorú z našich rád.


Čo je veľkosť prsteňa?

Vyjadruje obvod prsta v milimetroch. Veľkosť prsteňa 52 znamená, že prsteň má vnútorný obvod 52mm.

Metódy merania obvodu prsta

Ak si chcete byť istí, že Vám budú prstene sedieť, v pravej hornej časti tejto stránky je prehľadná tabuľka veľkostí prsteňov. Dôležité je preveriť si vnútorný priemer prsteňov. Ak máte doma prstene, ktoré nosíte už roky, môžete si zmerať ich vnútorný priemer a porovnať s našou tabuľkou. Podľa toho si určíte správnu veľkosť. Pozor - venujte pozornosť tomu, či nie je Váš prsteň deformovaný. Vtedy meranie nebude správne. Prstene z mäkkých kovov ako zlato či striebro sa totiž môžu ľahko deformovať. Vtedy je lepšie zájsť ku klenotníkovi a zmerať si nový prsteň u neho.

Ďalšie metódy
Jednou z najjednoduchších metód zistenia veľkosti prsteňa je omotať si okolo prsta šnúrku alebo motúz,  na ktorý si spravíme značku a zmeriame výslenú dĺžku. Táto jednoduchá metóda však nie je veľmi presná. Kĺb prsta je obvykle najširším miestom každého prsta. Pokiaľ teda chcete použiť túto metódu merania, je treba merať v najširšom mieste prsta, teda v mieste kĺbu.
Trn na meranie veľkosti prsteňov

Trn na meranie veľkosti prsteňov

Hliníkov..

25,00€

Plastový merač obvodu prsta
Zobrazenie 1 až 2 z 2 (1 stránok)